takhle bloguje černá kočička Charlie

Výletníček

Zoologická a botanická zahrada Plzeň

20. října 2007 v 22:26 | Jituška
Volný den po svatbě Machi a Aleše v Plzni jsme nevyužili ani tak ke klábosení, prohlídce bytu a zpovídání novomanželů, ale k návštěvě plzeňské zoo, která sice patří k menším, ale z několika důvodů nemá zatím v České republice konkurenci. K tomu ještě nepočítám fakt, že je pro neplzeňáky celkem netrefitelná díky fascinujícímu městskému okruhu a uzavírce v jedné ze dvou příjezdových cest :D

Kreuzkirche Dresden

20. října 2007 v 21:40 | Jituška
Zoo jsme si prohlédli docela rychle - není ani velká, a navíc se spustil nechutný déšť, vypravili jsme se proto (opět pěšky) do centra Drážďan. Jako úkryt před deštěm se nám nepodařilo najít žádnou restauraci - všichni měli stejný nápad a tak bylo všude úplně plno. Zamířili jsme proto do kostela, který je znám jako jedno z nejvybombardovanějších míst v Drážďanech.

ZOO Dresden

20. října 2007 v 21:34 | Jituška
Někdy v létě jsme si na prodloužený víkend 28.-30.9. naplánovali se ségrou a našima druhýma polovičkama výlet do Berlina do zoo. Bohužel asi za hodinu po tom mi volala bývalá spolubydlící, že se právě tento víkend vdává a že nás zve. Navíc jsme bezprostředně před odjezdem zjistili závratnou cenu jízdného a tak jsme rozhodli pro úspornější variantu - Drážďany.

Mumlavské vodopády

20. října 2007 v 21:29 | Jituška
Když jsme byli v červenci v Peci pod Sněžkou, souhlasil Milan s tím, že bychom se mohli do Krkonoš ještě jednou vypravit na podzim. Nejsou totiž tak náročné, jako Tatry, ale i tam je co vidět. Takže jsem jako druhý výlet naplánovala túru kolem Mumlavských vodopádů.

Hrad Točník

9. září 2007 v 18:08

Už v červnu jsem si v tramvaji všimla oranžového plakátku zvoucího na taneční etno festival Spojeni rytmem na hradě Točník. Tenkrát mi ještě trochu unikly podrobnosti, ale shodou okolností přišla na akci řeč a tak jsme se rozhodli akci podpořit - výtěžek byl věnován dětskému domovu v Klánovicích a spojit s výletem.

Procházka kolem Pece pod Sněžkou

4. srpna 2007 v 11:57 | Jituška
Krkonoše mají hned několik nej-: je to nejvyšší české pohoří s nejvyšší horou, s pravděpodobně největší návštěvností, na území Krkonoš leží nejstarší národní park, pramení zde jedna z nejdelších řek Evropy. Jako první výlet do Krkonoš s Milanem jsem vybrala turisticky nenáročnou trasu, které říkám "Procházka kolem Pece" - tedy Pec pod Sněžkou - lanovka - Sněžka - Luční bouda - Výrovka - Chalupa Na rozcestí - Severka - Pec pod Sněžkou, neboli minimální stoupání a jen asi 12 km.

ZOO Dvůr Králové nad Labem

4. srpna 2007 v 11:11 | Jituška
ZOO ve Dvoře Králově nad Labem je jednou z českých nejznámějších. Není sice úplně nejstarší, ale za to má největší kolekci nosorožců, specializuje se hlavně na africká zvířata a je možné se zde Africe velice přiblížit jednak kvůli volným pouze příkopem chráněným výběhům, ale především díky safari.

Zámok Bojnice (Slovensko)

4. srpna 2007 v 10:18 | Jituška
Kromě ZOO je nutností při návštěvě Bojnic navštívit i zdejší doslova pohádkový zámek. Pohádkový nejen kvůli svému majestátními okouzlujícímu vzhledu, ale také proto, že byl využíván k natáčení pohádek. Není nijak těžké jej najít - je nepřehlédnutelný a navíc je "pohodlně" hned naproti vstupu do ZOO.

ZOO Bojnice (Slovensko)

4. srpna 2007 v 9:35 | Jituška
V západní části Slovenska leží v Bojnice a v nich nejstarší a nejznámnější slovenská ZOO, sama se také přezdívá "slovenská Archa Noemova". Na zpřístupněných 20 ha chová ZOO 355 druhů savců, ptáků, plazů, ryb a bezobratlých.

Dobšinská ľadová jaskyňa (Slovensko)

29. července 2007 v 20:10 | Jituška
Ze zadní strany vstupenek do jeskyň na Slovensku je vidět, kolik jich můžeme navštívit - správná odpověď zní 12, z toho dvě jsou ľadové a právě Dobšinskú ľadovú jaskyňu
jsme si prohlédli tentokrát. Jeskyně se nachází 20 km od Dobšiné a 50 km od nejbližší jeskyně - Ochtinské aragonitové.

Nízke Tatry (Slovensko)

29. července 2007 v 18:13 | Jituška
Do Karpatského oblouku, který Slovenskem prochází, patří i Nízké Tatry rozkládající se jižně od Vysokých, mezi údolími řek Váhu a Hronu. Přístupné jsou z jihu od Brezna (25 km) nebo Banské Bystrice (necelých 70 km) i ze severu od Liptovského Mikuláše (15 km). Celé pohoří je dlouhé 80 km a nejvyššími horami jsou Ďumbier (2 043 m. n. m.) a Chopok (2 024 m. n. m.).

Kudowa - Zdrój (Polsko)

29. července 2007 v 16:10 | Jituška
V rámci náhodných ale organizovaných zájezdů našich zahrádkářů a také díky doposud nenaplněné touze naší maminky jsme navštívili polské příhraniční lázeňské městečko Kudowa, hlavním cílem pak byla solná jeskyně Galos (pro ostatní účastníky místní "obchodní centrum" neboli mega-tržnice).

ZOO Ústí nad Labem

29. července 2007 v 15:25 | Jituška
Zoologickou zahradu v Ústí nad Labem jsme navštívili v rámci víkendu u Věrušky a Járy. Komu by se náhodou Ústí jako takové nelíbilo, může si právě tedy spravit svůj estetický apetit, zvláště má-li rád zvířátka (mně osobně se Ústí nad Labem líbí moc).

Botanická zahrada hlavního města Prahy

29. července 2007 v 14:14 | Jituška
V těsné blízkosti pražské zoologické zahrady se nachází ještě Botanická zahrada hlavního města Prahy. Vzdálenost mezi oběma hlavními vchody je asi 100 metrů, přesto kvůli náročnosti terénu a obsáhlosti expozicí je obtížné zvládnou obě zahrady navštívit v jeden den.

Zoo Praha

29. července 2007 v 13:36 | Jituška

Tiské stěny

28. července 2007 v 19:56 | Jituška
Do Ústeckého kraje zasahuje chráněná krajinná oblast Labské pískovce, jejíž jedna z částí - Tiské stěny, se nachází 18 km severně od Ústí nad Labem nebo 17 km západně od Děčína u obce Tisá.

Zámeček Humprecht

28. července 2007 v 17:24 | Jituška
Na okraji městečka Sobotka u Jičína je zajímavý zámek Humprecht. Cestou k zámku je však zapotřebí překonat "pársetmetrový" výstup lesem.

Hrad Kost

26. července 2007 v 21:28 | Jituška
Asi 4 kilometry od městečka Sobotka v jedné z nejlákavějších turistických oblastí - Českém ráji, se nachází gotický hrad Kost. My jsme jej navštívili poslední víkend v srpnu 2006 v rámci účasti na Čarodějnickém kongresu.

Harmanecká jeskyně (Slovensko)

24. července 2007 v 21:15 | Jituška
Na území Slovenska vznikla hustá síť zpřístupněných krápníkových a ledových jeskyní (plus jedna aragonitová). Mezi zpřístupněné krápníkové patří také Harmanecká jaskyňa nedaleko Banské Bystrice. Sintrová výzdoba jeskyně vznikla již v druhohorách a řada dómů v ní vznikla zřícením stropů. Díky čisté bílé barvě vápence, který vytváří podloží jeskyně, se pro Harmaneckou jeskyni zažil také název Bílá jeskyně.

Čiernohronská železnica (Slovensko)

23. července 2007 v 20:08 | Jituška
Pod Nízkými Tatrami v okrese Brezno se nachází malebná oblast Horehronie (podle řeky Hron). A právě nedaleko okresního města Brezna podél říčky Čierny Hron se nachází zajímavá kulturně-historická "atrakce" - úzkorozchodná Čiernohronská železnica.
 
 

Reklama