takhle bloguje černá kočička Charlie

Bezlepková dietka

Pekárnové chlebíky

9. února 2008 v 20:16 | Jituška
Pro inspiraci a domácím pekařům - začátečníkům pro povzbuzení přidávám také fotky prvních dvou a jednoho pozdějšího (možná i třetího). Nejen mně, ale z doslechu i jiným, se zpočátku osvědčuje péct nejprve z předpřipravených směsí a až později, až se vychytají tyto, pokoušet se péct z vlastních receptů.

Jak jsme kupovali domácí pekárnu chleba

2. února 2008 v 16:08 | Jituška
Před lety, když jsem edukovala pacienty o bezlepkové dietě, jsem na otázku, zda se vyplatí koupit pekárnu chleba, schovívavě odpovídala, že ano, i když je to finančně náročnější investice, budou mít alespoň jistotu, že nějaké pečivo jíst budou.

Bezlepkové potraviny v Banské Bystrici

31. prosince 2007 v 12:46 | Jituška
Abych měla co jíst na Slovensku u "tchánů", vozím si stále více bezlepkového pečiva a současně se snažím najít jeho zdroj také tu. Co kdyby moje zásoby došly?!

Bezlepkové potraviny v Albertu

11. prosince 2007 v 19:40 | Jituška
Albert nezklamal - po dlouhém hledání jsem našla dva druhy bezlepkových oplatek na nejspodnějším regále mezi potravinami pro diabetiky :)

Recepty - vánoční cukroví

28. listopadu 2007 v 16:03 | Jituška
Mňammmmmmmmmmm...........

Pizzerie

26. listopadu 2007 v 9:20 | Jituška
V rámci víkendu se ségrou a jejím přítelem a jejich bývalými spolubydlícími z koleje jsme absolvovali večeři v italské restauraci Cerreto kousek od našeho bytu.

Recepty - bezlepková jídla

25. listopadu 2007 v 18:56 | Jituška
Recepty budou průběžně přibývat. I když u hlavních jídel není takový problém s receptem a většinou dá vybrat něco, kde ani není nutné mouku použít.

Recepty - bezlepkové moučníky

14. listopadu 2007 v 12:52 | Jituška
Sbírka receptů se bude nadále rozvíjet v závislosti na tom, jak se mi podaří vychytat nové a nové recepty.

Recepty - bezlepkové chleby

14. listopadu 2007 v 11:58
Sbírka receptů se bude nadále rozvíjet v závislosti na tom, jak se mi podaří vychytat nové a nové recepty.

Bezlepkové potraviny v Globusu

12. listopadu 2007 v 15:19
Objevila jsem první hotové bezlepkové pečivo - v Globusu. Kromě předpřipravených směsí na chléb, knedlíky a nějaké moučníky nabízí asi 3 druhy bezlepkového chleba, rohlíky a housky, sušenky, slané keksíky a korpus na pizzu. Chleby a rohlíky jsou navíc balené v ochranné atmosféře a mají docela dlouhou trvanlivost, takže se dá např. vytvořit zásoba i pro delší dovolenou nebo nedostatek času na pečení.

Druhé nakupování

12. listopadu 2007 v 15:03
Cestou na trénink jsem na Andělu z tramvaje zahlédla prodejnu zdravé výživy. Takže jsem se ji rozhodla prozkoumat hned při nejbližší příležitosti.

Bezlepkové potraviny v Tescu

12. listopadu 2007 v 14:51
Příjemným zjistěním je, že Tesco je docela dobře vybavené moukami a bezlepkovými směsmi, například bezplekový mazanec, několik druhů chlebů, knedlíky v prášku...

První chlebík

12. listopadu 2007 v 14:48
Asi po týdnu od diagnózy na lepek jsem se odvážila upéct první bezlepkový chleba. Použila jsem koupenou chlebovou směs, připravila podle návodu a dala péct v kulaté formě do plynové trouby. Musím, říct - nic moc ani co do vzhledu ani co do chuti. A ani druhý pokus z jiné chlebové směsi nebyl lepší :-(

Jak jsem byla poprvné nakupovat

6. října 2007 v 18:58 | Jituška
Po asi pěti dnech, když jsem se dostatečně vzpamatovala z toho, že bych si měla naordinovat v podstatě bezlepkovou dietu (pečivo z ovsa a ječmene se shání asi tak dobře, jako to bezlepkové), jsem začla řešit problematiku nakupování, vaření a pečení. V sobotu na svatbě kamarádky v Plzni jsem si ve volném čase hned koupila bezlepkovou kuchařku, která uvádí i recepty z jiných než předpřipravených směsí. Ráda bych je vyzkoušela, ale kde to všechno sehnat?

Diagnóza

6. října 2007 v 18:31 | Jituška
Protože už mi několik měsíců (nebo let???) bylo docela špatně, rozhodla jsem pro radikální řešení a navštívila gastroenterologa - v lednu. Nejprve se zhrozil nad mou dvanáct let trvající škytavkou, já jsem se pak na váze zhrozila dalších 2 kil schozených bez jakéhokoli úsilí a pak ještě víc, když mi oznámil, že mi hned udělá gastroskopii a biopsii z dvanáctníku, protože mám asi celiakii.
 
 

Reklama