takhle bloguje černá kočička Charlie

Jak jsme kupovali domácí pekárnu chleba

2. února 2008 v 16:08 | Jituška |  Bezlepková dietka
Před lety, když jsem edukovala pacienty o bezlepkové dietě, jsem na otázku, zda se vyplatí koupit pekárnu chleba, schovívavě odpovídala, že ano, i když je to finančně náročnější investice, budou mít alespoň jistotu, že nějaké pečivo jíst budou.

Když jsem zjistila diagnózu alergie na lepek, Milan mi hned pekárnu chleba nabídl se slovy "nemusíš se vůbec o nic starat, jenom tam nasypeš suroviny. Sama to zamíchá, nechá vykynout a upeče." To jsem si myslela, že si ze mě dělá s tím mícháním a kynutím legraci. Nedělal. V první bezlepkové kuchařce, kterou jsem si koupila, byly jmenovány výhody domácích pekáren. Nejenže si to sama zamíchá, ale dá se v ní připravovat řada druhů pečiva nebo třeba dělat marmeláda nebo upéct sekaná. V porovnání s mými dietologickými začátky dokonce ani nejsou už tak drahé.
Po několika týdnech pravidelného monitorování schopností, vzhledu a cen pekáren jsem vybrala tři adeptky na zařazení do naší rodinky - novou Moulinex, Clatronix a Panasonic. Všude ale byla k vidění pouze Moulinexka - a navíc ne ta "moje". A samozřejmě všudypřítomná Eta Harmony - velká a těžká, ale česká. Po dalších několika týdnech neměnné situace na trhu jsem se osmělila a řekla ano Moulinex Home Bread - stejně se mi snaží naznačit, se ji máme koupit, když se nám pořád všude ukazuje. Ale abychom ji nemuseli vláčet do kina, přijdeme pro ní až po filmu. A co se nestalo - po filmu byl poslední kus pryč. Ybýval nám poslední nenavštívený obchod v Praze na Národní, kde jsme ale našli - nic jiného než Etu.
Po chvíli rozpačitého zvažovaní jsem s její koupí souhlasila s tušením, že nebudu litovat. A nelitovala jsem hned při placení - k pekárně byl totiž v akci dárek - digitální kuchyňská váha (hurá - nebudu muset obtěžovat svou krásnou historickou dvoumiskovou váhu, kterou mám v obýváku jako dekoraci)!
A nelitovala jsem ani druhý den, když mi Milan přeposlal link na nejčerstvější test Mladé fronty DNES - test domácích pekáren. "Ta naše" ho vyhrála :)
A nelituju ani teď, když už jsem s ní naučila zacházet. Chleby jsou velké, hezky nakynuté, křupavé.. no prostě výborné :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lola lola | Web | 2. února 2008 v 16:09 | Reagovat

zapoj se mi do bleskovky,diki ,lola

2 Trunda Trunda | 26. února 2010 v 13:59 | Reagovat

Jak jste s ní spokojená, po 2 letech? My jí máme 3. rok a už jsme do ní investovali víc, než kolik stála - výměna nádoby 4 x za 550 - odlupující se teflon, stejně tak metličky, rozbytý převod - oprava za 600. Jinak ale peče suprově.

3 Jituška Jituška | 12. března 2010 v 16:20 | Reagovat

[2]: Zatím nemám problém, a to už se mi povedlo třeba i přejet teflon nožem. Jenom začíná být kolem ventilace trošku očouzená. Jinak jede :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.