takhle bloguje černá kočička Charlie

ZOO Dresden

20. října 2007 v 21:34 | Jituška |  Výletníček
Někdy v létě jsme si na prodloužený víkend 28.-30.9. naplánovali se ségrou a našima druhýma polovičkama výlet do Berlina do zoo. Bohužel asi za hodinu po tom mi volala bývalá spolubydlící, že se právě tento víkend vdává a že nás zve. Navíc jsme bezprostředně před odjezdem zjistili závratnou cenu jízdného a tak jsme rozhodli pro úspornější variantu - Drážďany.

Z historie
Zoologická zahrada (z našeho pohledu spíše zahrádka ve srovnání se zoo v Praze nebo Dvoře Králové nad Labem), byla otevřena již v roce 1861 v jižní části Grosser Garten (Drážďanského parku). Největší objem tvořili hlavně opičky a lidoopi. Stejně jako celým Drážďanům se ale ani zoo nevyhnulo vybombardování v únoru r. 1945, ale již v květnu následujícího roku mohla uvítat další nové návštěvníky. Postupně se stále rozšiřuje a otevírá nové pavilony - např. Africký dům, Zoo pod zemí nebo nejnověji Pavilon šelem.

Tipy na výlet
Od hlavního nádraží v Drážďanech je zoo asi kilometr pěšky směrem na jihovýchod. Dá se k ní dojet i tramvají (9, 11 a 13) nebo autobusem (75), ale téměř 2 eura za jednu jízdu jsme si rozmysleli.
Vstupné do zoo je již příznivější - 7 eur za dospělého, přičemž je možné vytvářet skupiny, rodiny apod. V letních měsících má zoo otevřeno od 8,30 do 18,30, v zimních 8,30-16,30. V průběhu celého dne probíhá také krmení (něco jako dvorské setkání u šelem, u slonů.. ).
Kromě zvířat, která známe z jiných zoo, jsme mohli vidět i několik, která jsme ještě nepotkali (např. Rothund nebo Eisfuchs), návštěvu právě v této zoo by ale nejvíce ocenily děti. Je totiž plná prolézaček a her pro děti nenásilně spojených s výukou o daném zvířeti nebo skupině zvířat a s ekologickou výchovou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.