takhle bloguje černá kočička Charlie

Mumlavské vodopády

20. října 2007 v 21:29 | Jituška |  Výletníček
Když jsme byli v červenci v Peci pod Sněžkou, souhlasil Milan s tím, že bychom se mohli do Krkonoš ještě jednou vypravit na podzim. Nejsou totiž tak náročné, jako Tatry, ale i tam je co vidět. Takže jsem jako druhý výlet naplánovala túru kolem Mumlavských vodopádů.

Podmínky
Vodopády se nacházejí na řece Mumlavě asi 1,5 km od Harrachova. Jedná se o několik kaskádovitých vodopádů zabírajících celou šířku řečiště. Nejsou sice největší, zato mají největší objem. Síla vody tvoří v žulovém podloží obří hrnce, nazývané čertova oka. Někde jsou hluboké i několik metrů (údajně). Každopádně patří mezi nejúchvatnější místo v Krkonoších, zvláště v zimě, kdy zde vzniká originální ledopád.

Tipy na výlet

Původně jsem naplánovala trasu velmi zajímavou, pojímající nejen co nejvíce turistických známek, ale i několik krkonošských skvostů zároveň. Začínala v Harrachově a vedla přes vodopádu na Labskou boudu, pramen Labe a odtud dolů k Dívčí lávce a do Špindlerova Mlýna. Dohromady měla asi 24 km. Bohužel se nám ale podařilo trefit se do výluky vlaků za Libercem, takže jsme do Harrachova dorazili o více než půl hodiny později a navíc si Milan prosadil zůstat co nejvíce času na vodopádech (pokud bychom chtěli stihnout cestu přes Labe, nemohli bychom se zdržet déle než cca 30 minut).
Takže jsme po asi hodině na vodopádech odbočili přes řeku vpravo a přes Rýžoviště a přes Studenou jsme došli do Jablonečku (správněji do Jablonce nad Jizerou). To je dohromady asi jen 12 km. A mohli jsme nejen být na vodopádech dostatečně dlouho, ale podívat se také na skoky na lyžích na umělé trávě :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.