takhle bloguje černá kočička Charlie

ZOO Bojnice (Slovensko)

4. srpna 2007 v 9:35 | Jituška |  Výletníček
V západní části Slovenska leží v Bojnice a v nich nejstarší a nejznámnější slovenská ZOO, sama se také přezdívá "slovenská Archa Noemova". Na zpřístupněných 20 ha chová ZOO 355 druhů savců, ptáků, plazů, ryb a bezobratlých.

Historie
První zvířata mohli návštěvníci Bojnic obdivovat již podstatně dříve v příkopu kolem zdejšího zámku, do ZOO se však podívali až v roce 1955 a dalo by se říci, že vznikala a vyvíjela se tak trochu v "Akci Zet" - darované pletivo na klece, pravidelná dodávka zeleniny i nová zvířata.
Dnes je ZOO v Bojnicích poměrně moderně zařízená - nechybí např. oblíbená lávka pro lemury na ostrůvek a postupně mizí i klece a mříže kolem výběhů.
Tipy na výlet

Bojnice tvoří s Prievidzou téměř jedno město, proto, pokud se již dostanete sem, není těžké využít místní dopravu (jezdí každých cca 20 minut) a dojet skoro až před ZOO. Přijet je možné kdykoli, protože má otevřeno denně od 7 hodin a zavírá od června do srpna v 19, v dubnu, květnu a září v 18, v březnu a říjnu v 17 a v listopadu - únoru v 15. Navíc v době naší návštěvy bylo vstupné v podstatě lidové - 70 korun za dospělého.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.