takhle bloguje černá kočička Charlie

Procházka kolem Pece pod Sněžkou

4. srpna 2007 v 11:57 | Jituška |  Výletníček
Krkonoše mají hned několik nej-: je to nejvyšší české pohoří s nejvyšší horou, s pravděpodobně největší návštěvností, na území Krkonoš leží nejstarší národní park, pramení zde jedna z nejdelších řek Evropy. Jako první výlet do Krkonoš s Milanem jsem vybrala turisticky nenáročnou trasu, které říkám "Procházka kolem Pece" - tedy Pec pod Sněžkou - lanovka - Sněžka - Luční bouda - Výrovka - Chalupa Na rozcestí - Severka - Pec pod Sněžkou, neboli minimální stoupání a jen asi 12 km.

Podmínky
Krkonoše vznikly hercynským vrásněním v prvohorách a dlouho dobu byly zaledněny. Právě modelační činnosti ledovce vděčí z velké části za svou současnou podobu. Geopoliticky tvoří hranici mezi Českou republikou a Polskem, což při mnoha trasách důrazně připomínají bílo-červené patníky (a před revolucí i pohraničníci). Z dob zalednění se na území Krkonoš zachovala řada glaciálních reliktů, na Luční a Studniční hoře jej připomíná i tundra, jíž nejpodobnější ráz krajiny nalezneme až ve Skandinávii.
Tipy na výlet
Je jich spousta - a protože z Podkrkonoší pocházím, těžko vybrat… Ke zmíněné "procházce" se hodí vědět provoz lanovky na Sněžku: ta je rozdělena na dvě části - Pec pod Sněžkou-Růžohorky a Růžohorky-Sněžka. V provozu je podle počasí denně každou hodinu mezi 8 a 18, jízda trvá 25 minut a překonává 700m převýšení.Díky relativní nenáročnosti na výletníky (v porovnání s Tatrami) sem zavítáme pravděpodobně častěji, takže příspěvků tipy na výlety se rozrostou v podobě jednotlivých výletů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.