takhle bloguje černá kočička Charlie

ZOO Ústí nad Labem

29. července 2007 v 15:25 | Jituška |  Výletníček
Zoologickou zahradu v Ústí nad Labem jsme navštívili v rámci víkendu u Věrušky a Járy. Komu by se náhodou Ústí jako takové nelíbilo, může si právě tedy spravit svůj estetický apetit, zvláště má-li rád zvířátka (mně osobně se Ústí nad Labem líbí moc).

Z historie

O založení zoologické zahrady v Ústí nad Labem se na počátku 20. století významně zasloužit místní obchodník, vášnivý a uznávaný ornitolog Heinrich Lumpe Heinrich Lumpe, který odkoupit pozemky na svahu v místech, kde se vyskytuje množství zajímavého ptactva. Původní ptačí rezervace Lumpepark se rozkládala na 6 ha a její pozůstatky můžeme v zoo vidět dodnes. Po II. světové válce připadl park do rukou Československé republiky, postupně se opravoval, vylepšoval a zvětšoval na dnešních téměř 30 ha.

Tipy na výlet

V ústecké zoo se opravdu vyplatí sledovat program enrichmentu zvířat - asi největší úspěch má lachtan Moritz a indické slonice Kala a Delhi, zajímavé je ale i krmení piraní, tuleňů, orangutanů a medový strom malajských medvídků. Kalu a Delhi můžete také každý den potkat na procházce po zoo - vycházejí v 11 hodin. Místním miláčkem je gepardice Jane, známá nositelné umělé náhrady kyčelního kloubu. Běžný program doplňují také tématické jednorázové akce - jako např. v našem případě Arovako i Madagasikara = Zachraňme Madagaskar, která letos probíhá i v jiných českých zoo.
Zoologická zahrada je v letním období (duben-říjen) otevřena denně od 8 do 18, v zimním období od 9 do 16 hodin a vstupné je buď 80,- plné nebo 40,- zlevněné, v zimě pak za 60,-, resp. 30,- korun.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.