takhle bloguje černá kočička Charlie

Zoo Praha

29. července 2007 v 13:36 | Jituška |  Výletníček

Z historie
První popud na zřízení zoologické zahrady v Praze dal již v roce 1881 Sweerts-Spork u příležitosti sňatku prince Rudolfa s belgickou princeznou Štěpánkou. Zůstalo jen u výzvy, stejně jako v několika dalších pokusech. Projekt začal nabývat reálnou podobu až ve 20. letech 20. století a první návštěvnícivstoupili na konci září 1931. Zvířata i rozloha se nadále rozrůstaly až na 42 zpřístupněných ha a téměř 5 000 zvířat. Jednou z největších současných katastrof, která zoo potkala, byla povodeň v roce 2002. Po ní ale i díky nesčetnému množství dárců, sponzorů i návštěvníků se zoo vzpamatovala, obnovila poškozené exteriéry a stále staví nové modernější a pro zvířata přirozenější pavilony.
Tipy na výlet
Pražská zoo patří k největším v republice. Vedle zvířat a zajímavých pavilonů (Indický dóm, Afrika z blízka aj.) disponuje např. i lanovou a rozsáhlým dětským koutkem. Kromě prohlídky zvířátek z celého světa se mohou návštěvníci zapojit i do soutěží a doprovodných programů v průběhu celého roku.
V letních měsících má zoo otevřeno od 9 do 19 hodin, v dubnu, květnu, září a říjnu od 9 do 18, v březnu od 9 do 17 a v zimě od 9 do 16 každý den. Plné vstupné je 100,-, zlevněné 70,- korun, slev je ale možné získat několik. Kromě dětí do zoo můžete vzít i pejska :o)
Další informace:
www.zoopraha.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.