takhle bloguje černá kočička Charlie

Tiské stěny

28. července 2007 v 19:56 | Jituška |  Výletníček
Do Ústeckého kraje zasahuje chráněná krajinná oblast Labské pískovce, jejíž jedna z částí - Tiské stěny, se nachází 18 km severně od Ústí nad Labem nebo 17 km západně od Děčína u obce Tisá.

Z historie
Tiské stěny jsou součástí asi 90 milionů let starého pískovcového útvaru, který vznikl na území druhohorního moře. Po jeho vyschnutí zde zůstalo pískovcové dno, z něhož se vodní a větrnou erozí postupně oddělily nejodolnější útvary. Ty nyní tvoří zdejší skalní městečko. Oblast je zpřístupněná jak pro pěší turistiku, tak i pro lezení. První výstupy se uskutečnily již na počátku 20. století.
Tipy na výlet
Skalní náměstí rozděluji Tiské stěny na Malé a Velké, stejně jako dva prohlídkové okruhy. V Malých stěnách můžeme vidět 19 pojmenovaných útvarů, ve Velkých stěnách je jich 56 s osobitými jmény (Starosta a Hubený doktor, Želva, Napoleonova bota…). Obě části spojuje naučná stezka se 7 zastávkami. Vstupné do skalního města je "téměř dobrovolné" - 30,- za dospělé, 15,- za děti a další s nárokem na slevu.
Další informace:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 wpsxry wpsxry | E-mail | Web | 4. června 2009 v 6:59 | Reagovat

uNciCZ  <a href="http://tycdspgmgptw.com/">tycdspgmgptw</a>, [url=http://stjkvznkyssl.com/]stjkvznkyssl[/url], [link=http://wxneeuycvwvr.com/]wxneeuycvwvr[/link], http://wxmvjxhutkwv.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.