takhle bloguje černá kočička Charlie

Hrad Kost

26. července 2007 v 21:28 | Jituška |  Výletníček
Asi 4 kilometry od městečka Sobotka v jedné z nejlákavějších turistických oblastí - Českém ráji, se nachází gotický hrad Kost. My jsme jej navštívili poslední víkend v srpnu 2006 v rámci účasti na Čarodějnickém kongresu.

Z historie
Hrad Kost založil v polovině 14. století Beneš z Vartemberka, ještě ale mnohokrát změnil majitele i podobu. V současnosti je ve vlastnictví rodiny Kinských. Při třech různých prohlídkových okruzích se návštěvníci mohou seznámit s historií rodu Kinských, navštívit mučírny, obdivovat sbírku středověkých zbraní a některé unikáty - např. bílou sochu Madony či prostřelenou podobiznu údajné manželky jednoho z hradních pánů. Z pozornost stojí i seznámit se s místními hradními pověstmi.
Tipy na výlet
Hrad Kost se vyplatí navštívit všem zájemcům nejen o hrady a zámky, ale i účastníky nejrůznějších kulturních akcí - kromě strašidel se totiž na hradě můžeme setkat s čaroději, mágy a léčiteli, trhovci, historickými šermíři nebo přijít na koncert, divadelní hru nebo muzikál.
Otevřeno je v době letních prázdnin každý den od 9 do 17, v květnu, červnu a září v úterý - neděli od 9 do 16 a po zbytek roku ve středu - neděli od 9 do 17. V okolí hradu kromě celého Českého ráje stojí za vidění pozůstatky Semtínské lípy při cestě do Sobotky a na zdejší zámek Humprecht, z hradů pak jistě také Hrubá Skála či Trosky.

Další informace:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.