takhle bloguje černá kočička Charlie

Botanická zahrada hlavního města Prahy

29. července 2007 v 14:14 | Jituška |  Výletníček
V těsné blízkosti pražské zoologické zahrady se nachází ještě Botanická zahrada hlavního města Prahy. Vzdálenost mezi oběma hlavními vchody je asi 100 metrů, přesto kvůli náročnosti terénu a obsáhlosti expozicí je obtížné zvládnou obě zahrady navštívit v jeden den.

Z historie

O vytvoření nové botanické zahrady ze začalo uvažovat někdy v 60. letech 20. století. Z původního plánu vybudovat botanickou zahradu o rozloze 130 ha se realizovala pouze malá část, současná zahrada se rozkládá na ploše 46 ha a je možné obdivovat klasické uspořádání botanické zahrady, japonskou zahradu, vinici svaté Kláry, skleník Fata Morgana a jiné.

Tipy na výlet

Botanickou zahradu se rozhodně vyplatí navštívit - milovníci kytiček si jistě přijdou na své. Kromě stálé expozice je možné navštívit i řadu výstav (nám se poštěstilo vidět výstavu Zimbawských sochařů), zábavné je i kropení tropické části Fata Morgany, které probíhá každou hodinu.
Otevřeno je stejně jako v zoologické zahradě, vstupné 100,- plné a 50,- zlevněné, Fata Morgana mívá v pondělí zavřeno, naopak vinice svaté Kláry (má i vinotéku!) je přístupná téměř pořád, neoplocené expozice a naučná stezka jsou zdarma.
Další informace:
www.botanicka.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.